Çelik Pass-box Sistemleri

Çelik Pass-box Sistemleri

Geçiş Kutusu Kullanım Prosedürleri

Geçiş kutuları, bağlandıkları iki alandaki temizleyicinin temizlik seviyesini karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır. Örneğin, bir geçiş kutusu bir ilaç fabrikasındaki bir baskı odasını (FS209E 100,000 / ISO 8) ve bir paketleme odasını (FS209E 10,000 / ISO 6) bağlarsa, geçiş kutusu 10.000 (ISO 6) standartlarına uygun olmalıdır. Ayrıca, temizlik alanından gelen personel geçiş kutusunu temizlemekten ve vardiya sonunda günde 30 dakika boyunca UV ışığı ile sterilize etmekten sorumlu olmalıdır.

(1) Malların ve personelin temiz odaya girmesi / çıkması için kanallar açıkça ayrılmalıdır - hem fiziksel olarak hem de her bir geçişin amacını gösteren yeterli miktarda işaret ile.

(2) Temiz oda geçiş kutusu kullanıldığında, personel kesinlikle "her seferinde bir kapıya" uymalıdır. Yani, temiz oda kirlenmesini önlemek için her iki kapı aynı anda açılamaz. Sadece karşı taraftaki kapı kapatıldığında diğer taraftaki kapı açılabilir.

(3) Maddeler temiz odayı geçiş kutusu yoluyla terk ettiğinde, bir sonraki işlem varış yerine veya zamanında bir tampon alana taşınmalıdır.

(4) Herhangi bir atık veya potansiyel kirletici maddenin temiz alanın dışına taşınmaları gereken özel bir kanalı olmalıdır.

(5) Geçiş kutunuzu ve ilgili alanları düzenli aralıklarla düzenli olarak temizlemeyi ve sterilize etmeyi unutmayın. 

http://Al ver malzeme transfer kabini

Referanslarımız